Bajern dobio Olimpik u Marseju

Utakmica u Minhenu igraće se u utorak, 3. aprila, a pobednik ovog dvomeča sastaće se sa boljim iz duela APOEL - Real Madrid.

Madriđani su juče u Nikoziji pobedili sa 3:0.

Pobedu Bajernu večeras su golovima doneli Mario Gomes u 44. i Arjen Roben u 69. minutu.

POGLEDAJ FOTOGALERIJU: Olimpik Marsej - Bajern Minhen 0:2

Roben je bio i asistent kod vodećeg pogotka, kada je sa desne strane progirao Gomeza, a napadač Bajerna oštrim udarcem iz prve sa 17 metara savladao golmana Elintona Andradea.

Holanđanin je na 2:0 povisio posle odigranog duplog pasa sa Tomasom Milerom i preciznog udarca sa ivice peterca u suprotan ugao Olimpikovog gola.

Kod vođstva Bajerna od 1:0 domaći tim je bio blizu izjednačenja u 60. minutu, ali Loik Remi nije uspeo da iskoristi šansu koja mu se ukazala posle neoprezne reakcije Žeroma Boatenga.

Remijev šut sa ivice kaznenog prostora odbranio je golman Manuel Nojer.

Po broju šansi ekipe su bile skoro izjednačene, ali su Bavarci imali bolje prilike da dođu i do ubedljivije prednosti pred revanš.