Milanu bod, navijači prekinuli meč u Đenovi

Milan je posustao u trci za titulu jer je na svom terenu osvojio bod protiv Bolonje golom Zlatana Ibrahimovića u nadoknadi vremena. Šampioni sada imaju isti broj bodova koliko i Juventus koji će kasnije danas imati šansu da stekne prednost posle duela sa Romom.

Vođstvo gostima doneo je Gaston Ramirez u 26. minutu. odbrambeni igrač Milana Davide Bonera zaradio je u 84. minutu drugi žuti karton pa je izgledalo da će Bolonja odneti tri boda iz Milana.

Ipak, Ibrahimović je nekoliko trenutaka pre kraja meča na asistenciju Urbija Emanuelsona spasio bod za domaće.

Đenova, koja se bori za opstanak dočekala je Sijenu, ali su gosti iz Toskane već posle prvog dela meča vodili sa 3:0. Dvostruki strelac bio je Fabio Brienca a jedangol dao je Matia Destro.

U nastavku meča Luiđi Đorđi povećao je na 4:0 da bi nekoliko minuta kasnije navijači domaćih ušli na teren i prekinuli meč.

Posle prekida od nešto više od pola sata meč je nastavljen a pobedu gostiju je ublažio autogolom Kristijano Del Groso.

Lacio je u Rimu imao dobru priliku da se protiv Lečea, koje se bori za opstanak, odmakne od pratilaca i osigura treće mesto na tabeli. Ipak, Rimljani su osvojili samo bod pošto je meč završen 1:1.

U finišu meča prednost Laciu je doneo Ledezma da bi u nadoknadi vremena Bugarin Valerij Božinov dao nadu gostima sa juga Italije da se do kraja šampionata bore za opstanak.

U ostalim mečevima nerešeno 0:0 igrali su Fiorentina i Inter dok su uz više golova Palermo i Čezena takođe osvojili po bod posle rezultata 2:2.

Derbi meč kola igra se večeras u Torinu gde se od 20.45 sastaju Juventus i Roma.