Mikro festival amaterskog filma

0

Peti Mikro festival amaterskog filma održaće se 26. i 27. septembra u Kulturnom centru REX.

Mikro festival amaterskog filma, kao i prethodnih godina, okupiće autore i ljubitelje kratkog eksperimentalnog, animiranog, treš, dokumentarnog ili igranog filma iz uradi sam produkcije.

Takmičarski program je podeljen u jednočasovne blokove koji oba dana počinju u 19, 20:30 i u 22 časa. U subotu 27. septembra, nakon poslednjeg bloka, žiri će proglasiti pobednike festivala, kojima će pripasti MIKROPOLIS nagrada.

Žiri festivala čine: Maša Seničić (dramaturškinja i scenaristkinja), Vasja Stanković (dramski pisac i scenarista, povremeno reditelj i producent, diplomirani juvelir i boem) i Osman Ahmed (član benda Multietnička Atrakcija, dr Klovn i dečji TV voditelj).

Petak 26. septembar:

19:00h
Rekvijem za Makbeta – Ida Ignjatović – Srbija, 05:14
Calor Humano (Human Warmth) – Marc Nadal – Španija, 03:21
Gavrilo – Mihailo Vulović – Srbija, 11:40
Bajka o kruški i zecu – Dragana Kuprešanin – Srbija, 04:08
Prekid – Nikola Stojanović – Srbija, 08:25
Réveil (Revival) – Edina Dyachenko Delić – Hrvatska, 16:33
Sprajt sedam dinara – Maša Šarović – Srbija, 07:21

20:30h
Biedma – Danilo Lučić – Srbija, 14:47
Tri đaka mrtvaka – Jelena Novaković – Srbija, 02:10
Najes/The Unclean – Bahram and Bahman Hajabulu (Ark) – Iran, 18:06
The Third Attempt – Nuno Serrão – Portugal, 08:00
The Man Who Fed His Shadow – Mario Garefo – Grčka, 17:45

22:00h
Out – Tina Drčar, Boris Garb, Ivan Terrah, Brane Ždralo – Slovenija, 07:47
Noćni čuvari – Marko Marinković – Srbija, 11:55
Metamorfoze – Katarina Marković – Srbija, 02:26
Provisoire – Anthony C. Cajan – Francuska, 09:57
Slobodna boja – Dušan Arskovski – Srbija, 10:15
Profesionalci – Renee Kleković – Hrvatska, 06:06
Dance trough life – Milica Novaković – Srbija, 03:58
Aladdin and the Magic Bin (Aladin i čarobna kanta) – Žikica Jovanović – Srbija, 06:27

Subota 27. septembar:

19:00h
Dendros – Tamara Mladenović, Brentas Panagiotis – Srbija/Grčka, 09:47
Blue Dream – Gergo Elekes – Мađarska, 04:19
AAi – Aroop Dwivedi – Indija, 14:00
Scenery of life II (Ambiguity) – Nikola i Jakša Nikodijević – Srbija/Kina, 05:10
Big Willow – Jared Katsiane – SAD, 10:29
Memento mori – Lidija Zečević, Ana Popović, Jovana Rakić, Jovana Knežević i Natalija Vilić – Srbija, 10:51

20:30h
White Bread Toast – José Simões – Portugal, 10:33
Šta bi tata da ti kupi – Maša Šarović – Srbija, 15:00
Fenomen – Stevan Aleksić – Srbija, 09:27
Radovanje gradu – Nikola Perić – Srbija, 02:30
Vetar – Nikola Šoškić – Srbija, 11:26
Mona – Alexis Barbosa – Francuska, 13:11

22:00h
Restart – Gligor Kondovski – Makedonija, 09:03
Staze – Nikola Spasić – Srbija, 15:00
Narodna kuhinja (Soup Kitchen) – Siniša Stojanović Sinister, Dragana Nikolić – Srbija, 4:59
Right to water – Sohel Mohammad Rana – Bangladeš, 2:20
Superheroj – Nikola Jovanović – Srbija, 03:54
Aplauz podzemlja – Nikola Nikodijević – Srbija/Kina, 03:26
El Espejo Humano (The Human Mirror) – Marc Nadal – Španija, 15:48

Ulaz na sve projekcije je besplatan!

Kulturni centar REX
Jevrejska 16
https://www.facebook.com/events/783616061701945/

Foto: Promo

Slični članci

Ostavite komentar

Your email address will not be published.