Gol Adema Ljajića, navijači Lacija vređali Mišela Platinija

Fiorentina je povela golom Stevana Jovetića u 20. minutu, dok je srpski fudbaler Adem Ljajić postavio konačan rezultat u 50.

Klub iz Firence tako je pretekao na tabeli Lacio, ali i Inter, pa se sada nalazi na četvrtom mestu sa 48 bodova, jednim više od timova iz Rima i Milana.

Navijači Lacija istakli su transparent upućen predsedniku Evropske fudbalske unije Mišelu Platiniju, nezadovoljni odlukom da njihov klub naredne dve kontinentalne utakmice igra pred praznim tribinama zbog rasizma.

Na transparentu je pisalo: "Hejsel 29/05/85. Imao si snage da igraš...i slaviš u lice 39 mrtvih...Platini (psovka) ti nemaš morala".

Tokom finala Kupa šampiona Evrope 1985. godine u Belgiji, 39 osoba je poginulo kada su izbili neredi i srušio se zid koji je razdvajao navijače Liverpula i Juventusa. Platini je tada bio igrač italijanskog tima.

Inter je na svom terenu izgubio od Bolonje sa 1:0, a gol je postigao Alberto đilardino u 58. minutu.

Nekadašnji kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković igrao je za domaćina do 55. minuta, kada ga je zamenio Hrvat Mateo Kovačić, dok je Zdravko Kuzmanović celu utakmicu presedeo na klupi za rezerve.

Bolonja je trijumfom skočila za četiri pozicije na tabeli, pa sada zauzima 10. mesto sa 35 bodova.