Italija preokretom do pobede protiv SAD

BEOGRAD, 15. juna 2009. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Italije pobedila je u Pretoriji selekciju SAD sa 3:1, u drugoj utakmici prvog kola Grupe B Kupa konfederacija.

Reprezentacija SAD povela je u 41. minutu nakon što je Lendon Donovan postigao gol iz jedanaesterca, svoj 40. u nacionalnom timu. Prethodno je Đorđo Kijelini napravio prekršaj nad Džozijem Altidorom.

Aktuelni svetski šampion izjednačio je u 58. minutu, golom Đuzepea Rosija, koji je postigao pogodak samo nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru. Preokret je doneo Danijele de Rosi golom u 72. minutu meča.

Pobedu "azurima" doneo je Rosi, svojim drugim golom na meču u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Reprezentacija SAD igrala je sa igračem manje od 33. minuta, kada je Rikardo Klark isključen zbog starta nad Đenarom Gatuzom.

Ranije danas u Grupi B Brazil je pobedio Egipat sa 4:3.

U drugom kolu, u četvrtak, Italija će igrati protiv Egipta, a Brazil protiv selekcije SAD.