fbpx

LE: Ubedljive pobede Fiorentine, Svonsija, Salcburga i Rubina

U Grupi A Svonsi je na gostovanju u Valesniji pobedio sa ubedljvih 3:0. Ekipa Miroslava đukića bila je u bezizlaznoj situaciji već od 10. minuta meča, pošto je Adil Rami dobio crveni karton.

Od tog trenutka igra Valesnije praktično da nije ni postojala, a golove za Svonsi postigli su Vilfred Boni u 15. minutu, Muču u 58, a konačan rezultat postavio je Džonatan De Guzman u 62. minutu.

U drugom meču Grupe A Sent Galen je na domaćem terenu pobedio Kuban sa 2:0.

U Grupi B, u kojoj igraju ekipe koje su eliminisale Partizan i Crvenu Zvezdu, Dinamo je u Zagrebu izgubio od ekipe černomorec sa 2:1, iako je na kraju prvog poluvremena vodio sa 1:0, dok je Ludogorec pobedio na gostovanju PSV sa 2:0.

Ekipa Salcburga je, takođe, bila ubedljiva na otvaranju nove sezone u Ligi Evropa, pošto je pobedila Elfsborg sa 4:0, dok je u drugom meču C Grupe Standard poražen od Esbjerga 1:2 i to golom u 95. minutu.

Maribor je na svom terenu ubedljivo poražen od Rubina iz Kazanja sa 5:2, dok je belgijski Zulte Varegem odigrao 0:0 sa Viganom, koji je ovim mečom debitovao u evropskim takmičenjima.

U grupi E Fjorentina je lako izašla na kraj sa Pakoš Fereirom pobedivši sa 3:0, dok je Dnjepar na gostujećem terenu bio bolji od ekipe Panduri sa 0:1.

Nemački Ajtraht je lako pobedio Bordo sa 3:0, dok su Makabi Tel Aviv i kiparski Apoel odigrali 0:0 u Grupi F.

Rezultati i strelci 1.kola Lige Evrope:

Grupa A
Sent Galen - Kuban 2:0 (Karanović 56, 76)
Valensija - Svonsi 0:3 (Vilfred 15, Miču 58, De Guzman 62)

Grupa B
Dinamo Zagreb - Černomorec 1:2 (Fernandes 43 - Antonov 62, Đa Đeđe 65)
PSV - Ludogorec 0:2 (Bezjak 60, Misiđan 74)

Grupa C
Salcburg - Elfsborg 4:0 (Alan 36, Sorijano 45. penal, 69, 79)
Standard - Esbjerg 1:2 (Mujangi 74 - Van Buren 63, Bakenga 90+5)

Grupa D
Maribor - Rubin 2:5 (Mileč 35, Fajić 73 - Karadeniz 23, Marsano 27, Eremenko 69, Rondon 90, Razancev 90+3)
Varegem - Vigan 0:0

Grupa E
Fiorentina - Pasoš Fereira 3:0 (Rodriguez 30, Matos 67, Rosi 76)
Panduri - Dnjepar 0:1 (Rotan 38)

Grupa F
Ajntraht Frankfurt - Bordo 3:0 (Kadlec 4, Rus 16, Đakpa 52)
Makabi Tel Aviv - APOEL 0:0

Grupa G

Dinamo Kijev - Genk 0:1
Tun - Rapid 1:0

1. Genk 1 1 0 0 1:0 3
2. Tun 1 1 0 0 1:0 3
3. Rapid 1 0 0 1 0:1 0
4. Dinamo Kijev 1 0 0 1 0:1 0

Grupa H

Frajburg - Slovan 2:2
Eštoril - Sevilja 1:2

1. Sevilja 1 1 0 0 2:1 3
2. Slovan 1 0 1 0 2:2 1
3. Frejburg 1 0 1 0 2:2 1
4. Eštoril 1 0 0 1 1:2 0

Grupa I

Betis - Lion 0:0
Gimaraeš - Rijeka 4:0

1. Gumaraeš 1 1 0 0 4:0 3
2. Lion 1 0 1 0 0:0 1
3. Betis 1 0 1 0 0:0 1
4. Rijeka 1 0 0 1 0:4 0

Grupa J

Lacio - Legija 1:0
Apolon - Trabzonspor 1:2

1. Trabzonspor 1 1 0 0 2:1 3
2. Lacio 1 1 0 0 1:0 3
3. Apolon 1 0 0 1 1:2 0
4. Legija 1 0 0 1 0:1 0

Grupa K

Totenhem - Trumse 3:0
Šerif - Anži 0:0

1. Totenhem 1 1 0 0 3:0 3
2. Anži 1 0 1 0 0:0 1
3. Šefir 1 0 1 0 0:0 1
4. Trumse 1 0 0 1 0:3 0

Grupa L

PAOK - Šahtjor K. 2:1
Makabi Haifa - AZ Alkmar 0:1

1. PAOK 1 1 0 0 2:1 3
2. AZ Alkmar 1 1 0 0 1:0 3
3. Šahtjor K. 1 0 0 1 1:2 0
4. Makabi Haifa 1 0 0 1 0:1 0

Beta

Pogledajte još

Ostavite komentar

Vaša e-mail adresa neće biti postavljena.