LE: Ubedljive pobede Fiorentine, Svonsija, Salcburga i Rubina

U Grupi A Svonsi je na gostovanju u Valesniji pobedio sa ubedljvih 3:0. Ekipa Miroslava đukića bila je u bezizlaznoj situaciji već od 10. minuta meča, pošto je Adil Rami dobio crveni karton.

Od tog trenutka igra Valesnije praktično da nije ni postojala, a golove za Svonsi postigli su Vilfred Boni u 15. minutu, Muču u 58, a konačan rezultat postavio je Džonatan De Guzman u 62. minutu.

U drugom meču Grupe A Sent Galen je na domaćem terenu pobedio Kuban sa 2:0.

U Grupi B, u kojoj igraju ekipe koje su eliminisale Partizan i Crvenu Zvezdu, Dinamo je u Zagrebu izgubio od ekipe černomorec sa 2:1, iako je na kraju prvog poluvremena vodio sa 1:0, dok je Ludogorec pobedio na gostovanju PSV sa 2:0.

Ekipa Salcburga je, takođe, bila ubedljiva na otvaranju nove sezone u Ligi Evropa, pošto je pobedila Elfsborg sa 4:0, dok je u drugom meču C Grupe Standard poražen od Esbjerga 1:2 i to golom u 95. minutu.

Maribor je na svom terenu ubedljivo poražen od Rubina iz Kazanja sa 5:2, dok je belgijski Zulte Varegem odigrao 0:0 sa Viganom, koji je ovim mečom debitovao u evropskim takmičenjima.

U grupi E Fjorentina je lako izašla na kraj sa Pakoš Fereirom pobedivši sa 3:0, dok je Dnjepar na gostujećem terenu bio bolji od ekipe Panduri sa 0:1.

Nemački Ajtraht je lako pobedio Bordo sa 3:0, dok su Makabi Tel Aviv i kiparski Apoel odigrali 0:0 u Grupi F.

Rezultati i strelci 1.kola Lige Evrope:

Grupa A
Sent Galen - Kuban 2:0 (Karanović 56, 76)
Valensija - Svonsi 0:3 (Vilfred 15, Miču 58, De Guzman 62)

Grupa B
Dinamo Zagreb - Černomorec 1:2 (Fernandes 43 - Antonov 62, Đa Đeđe 65)
PSV - Ludogorec 0:2 (Bezjak 60, Misiđan 74)

Grupa C
Salcburg - Elfsborg 4:0 (Alan 36, Sorijano 45. penal, 69, 79)
Standard - Esbjerg 1:2 (Mujangi 74 - Van Buren 63, Bakenga 90+5)

Grupa D
Maribor - Rubin 2:5 (Mileč 35, Fajić 73 - Karadeniz 23, Marsano 27, Eremenko 69, Rondon 90, Razancev 90+3)
Varegem - Vigan 0:0