Barseloni samo bod protiv Majorke

BEOGRAD, 3. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Barselone odigrali su na svom stadionu nerešeno 1:1 u utakmici šestog kola prvenstva Španije i propustili priliku da se približe na bod zaostatka vodećim ekipama Valensiji i Viljarealu.

Branilac titule prvaka Španije poveo je u 21. minutu, kada je Lionel Mesi iskoristio asistenciju Danija Alveša i savladao Dudua Auate.

Iako su domaći navijači očekivali da Barselona posle prvog gola zaigra još ofanzivnije, Majorka je uspela da izjednači u 43. Minute preko Emilija Nsuea.

Barselona je u drugom poluvremenu stvorila nekoliko solidnih prilika za drugi gol, ali se mreža gostiju nije više zatresla.

Fudbaleri Viljareala savladali su na svom terenu Rasing iz Santandera sa 2:0 u utakmici šestog kola prvenstva Španije, dok je Sevilja na svom terenu bila bolja od Atletika iz Madrida sa 3:1.

"Žuta podmornica" je protiv Rasinga rešila pitanje pobednika za samo četiri minuta. U devetom minutu Viljareal je poveo golom brazilskog internacionalca Nilmara, a konačan rezultat postavio je Djuzepe Rosi u 13. minutu.

Sevilja je pobedom protiv Atletika došla u poziciju da se uključi u borbu za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Domaći su poveli preko Alvara Negreda u 29. minutu, a na 2:0 povisio je Dijego Peroti u 35. minutu.

Kada je Frederik Kanute u 52. minutu postigao treći gol za Sevilju, bilo je jasno da bodovi ostaju na stadionu Sančez Pishuan, a poraz gostiju ublažio je Daglas Kosta u 58. minutu.

Ubedljivu pobedu zabeležio je Hetafe, koji je kod kuće sa 3:0 pobedio novajliju u eliti, Herkules. Golove su postigli Dani Pareho u 20, Manu del Moral u 42. i Miku u 81. minutu.