Ubedljive pobede Barselone i Olimpika

Fudbaleri Barselone čak 22 puta sutirali su ka golu domaćeg tima, ali je vodeći pogodak bio autogol Aleksandra Volodka u 19. minutu.

Posle toga precizni u ekipi evropskog prvaka bili su Pedro u 22, Lionel Mesi u 38. i 56. i David Vilja u 90. minutu.

Srpski napadač Mateja Kežman igrao je za domaći tim do 57. minuta, dok je štoper Marko Simić sve vreme bio na terenu, a u finišu meča dobio je žuti karton.

U drugoj utakmici Grupe H Milan je kao domaćin sa 2:0 pobedio češku Viktoriju iz Plzenja. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, a strelci su bili Zlatan Ibrahimović iz penala u 53. minutu i Antonio Kasano u 66.

Pobedu Olimpiku protiv Borusije doneli su Dede Ajev i Loik Remi. Ajev je bio precizan u 20. i iz penala u 69, a Remi u 62. minutu.

Reprezentativac Srbije Neven Subotić odigrao je ceo meč za nemački klub, koji je prema statistici bio opasniji rival, ali ne I efikasniji.

Olimpik je zadržao vodeću poziciju u Grupi F sa šest bodova, pošto je Arsenal u Londonu pobedio gostujući Olimpijakos sa 2:1 i ima četiri boda.

Pogotke za domaći klub postigli su 18-godišnji Aleks Oksklejd Čemberlijan u 8. i Andre Santoš u 20. minutu, dok je gol za goste dao David Fuster u 27. minutu.

Njega je u 79. minutu zamenio reprezentativac Srbije Marko Pantelić, a Ljubomir Fejsa je igrao ceo meč za grčku ekipu.

Rezultati utakmica 2. kola Lige šampiona:

Grupa E:

Bajer Leverkuzen – Genk 2:0
Valensija – Čelsi 1:1

1. Čelsi 2 1 1 0 3:1 4
2. Bajer (L) 2 1 0 1 2:2 3
3. Valensija 2 0 2 0 1:1 2
4. Genk 2 0 1 1 0:2 1

Grupa F:

Arsenal – Olimpijakos 2:1
Olimpik Marselj – Borusija Dortmund 3:0

1. Olimpik Marselj 2 2 0 0 4:0 6
2. Arsenal 2 1 1 0 3:2 4
3. Borusija Dortmund 2 0 1 1 1:4 1
4. Olimpijakos 2 0 0 2 1:3 0

Grupa G:

Zenit – Porto 3:1
Šahtjor – APOEL 1:1

1. APOEL 2 1 1 0 3:2 4
2. Zenit 2 1 0 1 4:3 3
3. Porto 2 1 0 1 3:4 3
4. Šahtjor 2 0 1 1 2:3 1

Grupa H:

Milan – Plzenj 2:0
BATE Borisov – Barselona 0:5

1. Barselona 2 1 1 0 7:2 4
2. Milan 2 1 1 0 4:2 4
3. Plzenj 2 0 1 1 1:3 1
4. BATE Borisov 2 0 1 1 1:6 1

Juče:

Grupa A:

Bajern Minhen – Mančester siti 2:0
Napoli – Viljareal 2:0

Bajern Minhen 2 2 0 0 4:0 6
Napoli 2 1 1 0 3:1 4
Mančester siti 2 0 1 2 1:3 1
Viljareal 2 0 0 2 0:4 0

Grupa B:

CSKA Moskva – Inter 2:3
Trabzonspor – Lil 1:1

Trabzonspor 2 1 1 0 2:1 4
Inter 2 1 0 1 3:3 3
Lil 2 0 2 0 3:3 2
CSKA Moskva 2 0 2 0 4:5 1

Grupa C:

Mančester junajted – Bazel 3:3
Ocelul – Benfika 0:1

Bazel 2 1 1 0 5:4 4
Benfika 2 1 1 0 2:1 4
Mančester junajted 2 0 2 0 4:4 2
Ocelul 2 0 0 2 1:3 0

Grupa D:

Olimpik Lion – Dinamo Zagreb 2:0
Real Madrid – Ajaks 3:0

Real Madrid 2 2 0 0 4:0 6
Olimpik Lion 2 1 1 0 2:0 4
Ajaks 2 0 1 1 0:3 1
Dinamo Zagreb 2 0 0 2 0:3 0

Beta