Federer bolji od Conge

Bila je to 70. turnirska pobeda Federera u karijeri, koja mu je omogućila da se vrati na treće mesto ATP liste, sa kojeg ga je nedavno potisnuo Britanac Endi Marej.

Finalni meč trajao je dva sata i 20 minuta, iako je sredinom drugog seta izgledalo da će biti neuporedivo kraći. Posle dobijenog prvog seta, Federer je u drugom napravio brejk i kod vođstva od 5:4 servirao za meč, ali je tada Conga maksimalno rizičnom igrom uspeo da vrati brejk i kasnije u taj brejku izjednači.

U trećem setu ipak nije bilo nikakve dileme. Švajcarac je servirao fenomenalno i u četiri gema u kojima je imao početni udarac prepustio je Congi samo tri poena, pa Francuz nije imao nikakvu šansu da bilo šta uradi.

Tako je Federer izvanredno završio sezonu u kojoj je Novak Đoković briljirao u prvih osam meseci. Švajcarski teniser je osvojio tri poslednja turnira - Bazel, Pariz i London - i pokazao da i dalje itekako ima ambicija da se vrati na prvo mesto ATP liste.